Backyard Breeders Φρου Φρου και Αρώματα

Εντονο πρηξιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εσείς βάζετε τα θέματα και ο κτηνίατρός μας σας απαντά, σας συμβουλεύει, σας εξηγεί...
Κτηνίατρος: Κώστας Αντωνόπουλος
Κανόνες Δ. Συζήτησης
Προκειμένου να έχετε την καλύτερη δυνατή πληροφόρηση και να διευκολύνουμε τον γιατρό κο Κων. Αντωνόπουλο, ώστε να δώσει τις καταλληλότερες συμβουλές στο συντομότερο δυνατό χρόνο παρακαλούμε :
1) Για κάθε νέο θέμα που προκύπτει, ανοίξτε νέο topic
2) Φροντίστε ο Τίτλος του topic να ειναι αντιπροσωπευτικός του θέματος
3) Περιγράψτε στο γιατρό την περίπτωση που θέλετε να σχολιάσει με όσο το δυνατόν μεγαλύτερη σαφήνεια και ακρίβεια. Αν υπάρχει ιστορικό στη περίπτωση, ενημερώστε τον. Αν έχουν ήδη εφαρμοστεί ή εφαρμόζονται κάποιες θεραπείες στο κατοικίδιό σας, δώστε του τη σχετική ενημέρωση.
4) Λάβετε υπόψη σας ότι ο γιατρός γνωμοδοτεί βάσει των δικών σας περιγραφών, δεν έχει την δυνατότητα κλινικής εξέτασης κατά συνέπεια δεν μπορεί να αντικαταστήσει τον προσωπικό σας γιατρό εξ αποστάσεως. Βασική ευθύνη για την υγεία του κατοικιδίου σας έχει ο γιατρός που το παρακολουθεί.
5) Μην παρεμβαίνετε σε συζητήσεις που βρίσκονται σε εξέλιξη μεταξύ κάποιου άλλου μέλους και του γιατρού παρά μόνο για να ζητήσετε περαιτέρω διευκρινήσεις ή να λύσετε επιπρόσθετες απορίες σας επί του συγκεκριμένου θέματος. Posts με σχόλια συμπάθειας, κατάθεση προσωπικών εμπειριών και γενική συζήτηση επι των θεμάτων υγείας μπορείτε να αναρτήσετε στην αντίστοιχη υπο-ενότητα της κατηγορίας «Υγεία» με τίτλο « Σχόλια – Άρθρα και Γενικές Συζητήσεις».
Λάβετε υπόψη σας τον φόρτο εργασίας του γιατρού μας και δείξτε την αναγκαία κατανόηση σε τυχών καθυστερήσεις στις απαντήσεις του.

Εντονο πρηξιμο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Δημοσίευσηαπό Cookielacocker » 26 Ιαν 2011, 02:23

Γιατρε καλησπερα.......Εδω και αρκετο καιρο δινω υποαλλεργικη τροφη στη σκυλιτσα μου γιατι υποψιαστηκε ο γιατρος της μεσα απο καποια συπτωματα αλλεργια στο χοιρινο....Τα Χριστουγεννα που ημουν στο χωριο η μαμα μου μου χαλασε εντελως τη διατροφη της και τη ταιζε σχεδον καθημερινα χοιρινο.....Αν εξαιρεσουμε ομως τον κνησμο και ενα μικρο ερεθισμο στα αυτακια της δεν ειχε εκδηλωσει αλλου ειδους προβλημα,οταν βεβαια επιστρεψαμε την εβαλα παλι σε προγραμμα,εκτος απο προχτες που μου "εκλεψε" ενα αρκετα μεγαλο κομματι χοιρινου......Εχτες προσεξα ομως πρηξιμο χαμηλα στη κοιλιτσα της λιγο μετα τους μαστους και πριν τα γεννητικα της οργανα.......Ο γιατρος της μου ειπε οτι ειναι οι λεμφαδενες της και οτι μπορει να πρηστηκαν εξαιτιας του χοιρινου,οποτε οταν τον ρωτησα αν επρεπε να της δωσω moderin που επερνε και στην αρχη που αλλαξαμε τη τροφη της μου ειπε ενταξει και οτι σιγα σιγα θα ξεπρηστουν διαφορετικα θα παμε να το αντιμετωπισουμε διαφορετικα,δε μου ειπε το πως............
Σας βαζω και καποιες φωτογραφιες για να εχετε μια καποια εικονα,για να μου πειτε και εσεις μια γνωμη.......Με ανησυχει ιδιαιτερα το οτι ειναι σε αυτη την περιοχη,ειδικα τωρα που ετοιμαζομαστε και για στειρωση.........Συγνωμη για τη κακη ποιοτητα των εικονων!!!!!!!!
ΕικόναΕικόναΕικόναΕικόνα
Να συνεχισω με τη κορτιζονη η δεν κανει??????Τι θα με συμβουλευατε????????????
Σας ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!! {hi}
Εικόνα
Lady Cookie princesa de corazones
Εικόνα Καλο ταξιδι Θησαυρε μου!!!!!!!!Να προσεχεις!!!!!!!!!
Άβαταρ μέλους
Cookielacocker
Super
Super

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

Αυτό το θέμα έχει 5 απαντήσεις

Πρέπει είστε εγγεγραμμένο μέλος και/ή να συνδεθείτε για να δείτε αυτήν την απάντηση(εις)

Εγγραφή ή

Επιστροφή στο Υγεία - Ο Γιατρός σας απαντά...

Μέλη σε σύνδεση • Νέες δημοσιεύσεις

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Google Adsense [Bot] και 2 επισκέπτες